blackout_milk1352018-01-23T16:27:28+00:00

Tkanina Blackout – Color : Milk 135

Dostępna w szerokościach : 150 cm 300 cm

Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.

Cechy produktu :

  • bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
  • wyciszenie
  • bariera termiczna
  • miękkie i miłe w dotyku

Idealny do sypialni i do stylowych wnętrz. Tkaniny specjalistyczne Blackout nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Zaletą wszystkich tkanin typu BLACKOUT jest fakt, że są miłe i miękkie w dotyku, co sprawia, że bardzo naturalnie prezentują się na zasłonach i roletach.

Pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne itp.

Jaki kolor Zasłon ? – Tkaniny Blackout poradniki

Wpływem kolorów na psychikę człowieka naukowcy zajmują się od zawsze. Oddziaływanie kolorów sięga bowiem głębiej niż nasza świadomość, odwołując się do naszych pierwotnych instynktów. Świadomego doboru barw najlepiej uczy sama natura. Codziennie udziela nam lekcji estetyki, ukazując swoje pełne harmonii oblicze. Wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć, a przed naszymi oczami ukażą się najlepsze zestawienia kolorystyczne.

Bogata kolorystyka tkanin zaciemniających typu Blackout (oferujemy aż 29 odcieni) oraz ich delikatny wzór umożliwia aranżację każdego wnętrza. A nie jest obojętne, jakimi kolorami się otaczamy, gdyż każdy z nich ma inne właściwości. Zapewne mało kto wie, że odpowiednio dobrane kolory mogą na przykład korzystnie wpłynąć na wydajność pracy i odwrotnie – złe zestawienia kolorystyczne w pomieszczeniu powodują zmęczenie, rozdrażnienie, a nawet senność.

Projektując przestrzeń, wybierając kolorystykę wnętrz, powinniśmy być świadomi działania barw, gdyż tylko wtedy mamy szansę na osiągnięcie wyznaczonych celów. Czerwień pobudza, błękit i zieleń – uspokajają, żółty i pomarańczowy nastrajają pogodnie i radośnie, dając przy tym wrażenie ciepła. Barwy intensywne, nasycone męczą oko, w otoczeniu bladych (rozcieńczonych) wypoczywamy. Barwy czyste, podstawowe (żółty, niebieski, czerwony) odbieramy silniej niż pochodne, mieszane. Dzięki kolorom to samo pomieszczenie może sprawiać wrażenie zimnego lub przytulnego, pobudzać lub uspokajać. Duże znaczenie ma także rodzaj oświetlenia.

Znajomość tych ogólnych zasad pomoże nam w doborze kolorystyki mieszkania, ale pamiętajmy, że decydować powinny nasze osobiste upodobania. Delikatne, subtelne pastele, przez jednych lubiane, innym wydają się mdłe i monotonne. Żywe, jaskrawe barwy jednych będą zachwycać, innych denerwować. Ciemny błękit (indygo) i fiolet mogą działać jak balsam, ale mogą też przygnębiać, a nawet powodować depresję.

Warto wiedzieć, że żaden kolor nie istnieje sam dla siebie. Zmienia się w zestawieniu z innymi. To, jak go odbieramy, zależy również od tła. Ten sam materiał może wyglądać różnie w zależności od tego, z jaką barwą go zestawimy. W niektórych połączeniach będzie się nam podobał, w innych będzie dla nas nie do zaakceptowania. To także kwestia bardzo indywidualna.

Pastelowa kolorystyka zasłon uszytych z tkanin zaciemniających będzie doskonale współgrać z aranżacją nowoczesnego salonu, sypialni, pokoju młodzieżowego lub dziecięcego. Unikając barw jaskrawych i krzykliwych, zagwarantujemy sobie relaks i odpoczynek. Z kolei jasne, ciepłe barwy zapewnią nam dobre samopoczucie. Jasne tonacje zastosujemy, kiedy będziemy potrzebować wyciszenia i spokoju. Intensywniejsze, kiedy jesteśmy pełni energii i cieszy nas, gdy wokół wciąż coś się dzieje.