Tkaniny Blackout beige1862018-09-18T17:06:31+00:00

Tkaniny Blackout – Color : Beige 186

Dostępna w szerokościach : 150 cm 300 cm

Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.

Cechy produktu :

  • bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
  • wyciszenie
  • bariera termiczna
  • miękkie i miłe w dotyku

Idealny do sypialni i do stylowych wnętrz. Tkaniny specjalistyczne Blackout nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Zaletą wszystkich tkanin typu BLACKOUT jest fakt, że są miłe i miękkie w dotyku, co sprawia, że bardzo naturalnie prezentują się na zasłonach i roletach.

Pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne itp.

 Jak zaaranżować salon? – Tkaniny Blackout poradniki

Tkaniny blackout w Salonie to idealne rozwiązanie dla wymagających. Dzisiejszy salon nie tylko wyglądem zdecydowanie odbiega od swego protoplasty, czyli XIX-wiecznego arystokratycznego lub choćby tylko poczciwie mieszczańskiego salonu. Współcześnie spełnia on tak wiele funkcji, że trudno byłoby nazwać go pomieszczeniem pełniącym rolę wyłącznie reprezentacyjną. Służy nam bowiem za jadalnię, bawialnię, salę kinową, salon gier, gabinet, bibliotekę, a nierzadko także za sypialnię. Mimo to nadal jest uważany za najważniejsze miejsce w domu, nic więc dziwnego, że często głowimy się nad tym, jak zaaranżować pomieszczenie, które pełni tyle i to tak odmiennych ról?

Nie jest istotne, czy nasz salon urządzimy w stylu nowoczesnym, czy preferujemy rozwiązania minimalistyczne, czy też jesteśmy miłośnikami antyków. Ważne, by był funkcjonalny i dopasowany do naszych potrzeb. To salon będzie nadawał ton aranżacji całego mieszkania. Na ogół staramy się urządzić go z dużą pieczołowitością, by móc pochwalić się nim odwiedzającym nas gościom.

Jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji jest wybór koloru ścian i tkanin we wnętrzu. Jedne powinny pozostawać w harmonii z drugimi. Już dawno odeszliśmy od ciężkich, aksamitnych kotar, które w swych fałdach gromadziły tony kurzu. Zastąpiły je tkaniny lżejsze, łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Na przykład zasłony lub rolety z tkaniny zaciemniającej to nie tylko istotny element dekoracji wnętrza. To jeden z ważniejszych czynników mogących decydować o naszym samopoczuciu, o tym, czy będziemy dobrze się czuć we własnym domu.

Na co dzień na ogół nie zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ na naszą psychikę i doznania mają takie czynniki, jak światło, hałas, temperatura panująca w pomieszczeniu. A wpływ ten – jak ponad wszelką wątpliwość wykazały badania naukowe – jest ogromny. Zbyt wysoka temperatura, przekraczający dopuszczalne normy poziom decybeli czy ostre, oślepiające słońce mogą wywołać duży dyskomfort. Jeżeli w pomieszczeniu wszystkie te parametry zostaną zdecydowanie przekroczone, nasz organizm może zareagować nie tylko bólem głowy i nudnościami, lecz nawet atakiem niekontrolowanej agresji, a to już może być niebezpieczne.

Tkaniny Blackout, zapewniające zaciemnienie pomieszczenia, wysoką izolację termiczną oraz akustyczną, pomogą rozwiązać nasze problemy. Odpowiednio dobrana kolorystycznie tkanina (oferujemy aż 29 odcieni) nie tylko nada wnętrzu charakteru i przytulności, ale uwolni nas od swoistego przymusu dzielenia się z sąsiadami intymnymi momentami naszego życia. Wystarczy wieczorem opuścić rolety lub zaciągnąć zasłony, by w ten sposób chronić naszą prywatność.