Tkanina_zaciemniająca_blackout_brown1832018-09-18T16:45:23+00:00

Tkanina Blackout – Color : Brown 183

Dostępna w szerokościach : 150 cm

Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.

Cechy produktu :

  • bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
  • wyciszenie
  • bariera termiczna
  • miękkie i miłe w dotyku

Idealny do sypialni i do stylowych wnętrz. Tkaniny specjalistyczne Balckout nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Zaletą wszystkich tkanin typu BLACKOUT jest fakt, że są miłe i miękkie w dotyku, co sprawia, że bardzo naturalnie prezentują się na zasłonach i roletach.

Pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne itp.

Jak zaprojektować kino domowe?

Niewielu z nas może sobie pozwolić na posiadanie oddzielnego pomieszczenia, które pełniłoby funkcję sali kinowej. Jednak prawie każdy może wykorzystać do tego celu pokój dzienny, a nawet tzw. salon połączony z kuchnią. Nie jest to wyzwanie, które przerastałoby nasze możliwości. Kącik kinowy można oddzielić od reszty pokoju albo cienką, przesuwaną ścianką działową, albo miękką kotarą z tkaniny zaciemniającej typu Blackout.

Przy urządzaniu tego miejsca nie można zapomnieć o akustyce. Aby wyeliminować zjawisko pogłosu, czyli odbicia fal dźwiękowych od płaszczyzn pomieszczenia, należy zastosować jak najwięcej elementów pochłaniających dźwięk. Ważną rolę odegrają z pewnością dywany, wykładziny, tapety lub zasłony, zwłaszcza z tkanin typu Blackout, które gwarantują wysoką izolację akustyczną. Wygłuszają one wysokość i częstotliwość dźwięków, zmniejszając tym samym naszą ich percepcję.

Istotną rolę w miejscu przeznaczonym na kino domowe odgrywa światło. Wzmacnia ono nasze doznania i tworzy nastrój. Możliwość sterowania światłem pozwala na zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu i zapobiega odbiciom światła dziennego na ekranie. Ciekawym rozwiązaniem będzie obicie jednej ze ścian pokoju a także powierzchni ścianki działowej tkaniną zaciemniającą, która nie tylko pochłonie światło, ale i wyciszy dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Pożądany efekt uzyskamy także stosując odpowiednie osłony okienne. Na oknach należy powiesić zasłony lub szczelne rolety wykonane z tkanin zaciemniających. Jeden ruch wystarczy, by nasza „sala kinowa” zamieniła się w całkowicie zaciemnione, przytulne, ciche miejsce. I będziemy mogli obejrzeć swój ulubiony film niezależnie od pory dnia.

Kino domowe powinno dostarczać nam pozytywnych emocji, warto więc zadbać o wszystko, co wpłynie na nastrój odbiorcy. Wygodne fotele, stonowane kolory, dodatkowe oświetlenie za ekranem i na ścianach, odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to czynniki nie do przecenienia.

O tym, że nasze domowe kino powinno być wyposażone w sprzęt audio-wideo dobrej jakości, pisać chyba nie trzeba, bo to „oczywista oczywistość”, nieprawdaż? Perfekcyjny obraz na telewizorze i duża przekątna ekranu to warunki niezbędne, a odpowiedni sprzęt nagłośnieniowy i projekcyjny oraz wygodne sterowanie nim, pozwalające na płynną zmianę ustawień, zapewnią nam pożądane uczucie komfortu i relaksu.