Tkanina_zaciemniająca_blackout_black402018-09-18T16:54:52+00:00

Tkanina Blackout – Color : Black 40

Dostępna w szerokościach : 150 cm 300 cm

Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.

Cechy produktu :

  • bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
  • wyciszenie
  • bariera termiczna
  • miękkie i miłe w dotyku

Idealny do sypialni i do stylowych wnętrz. Tkaniny specjalistyczne Blackout nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Zaletą wszystkich tkanin typu BLACKOUT jest fakt, że są miłe i miękkie w dotyku, co sprawia, że bardzo naturalnie prezentują się na zasłonach i roletach.

Pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne itp.

Jak stworzyć przyjazną atmosferę w sali konferencyjnej?

Są tacy, dla których sala konferencyjna to jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie. Jej wizytówka. To miejsce oficjalnych spotkań, ale także przestrzeń do pracy i nauki dla pracowników, a więc powinna pobudzać kreatywność uczestników i zachęcać do twórczej wymiany myśli. Idealna sala konferencyjna ma harmonijnie łączyć funkcje reprezentacyjne i użytkowe. Być może, dlatego coraz częściej się zdarza, że to architekci aranżują jej wystrój, zwracając szczególną uwagę nie tylko na jej funkcjonalność i reprezentacyjność, ale także dbając o to, by uczestnicy konferencji, spotkania biznesowego, warsztatów czy szkolenia mieli zapewnione maksimum komfortu.

Jak to osiągnąć?

Zacznijmy od rzeczy bardzo ważnej, a często niedocenianej: od zastosowania odpowiednich tkanin we wnętrzu. Przede wszystkim takich, które spełniają wszystkie warunki specjalistycznych tkanin użytkowych, czyli tkanin zaciemniających typu Blackout. Dzięki nim można zwiększyć izolację termiczną i akustyczną oraz odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, gdyż nie przepuszczają światła słonecznego.

Fakt, że rolety lub zasłony, wykonane z tkanin zaciemniających, pozwalają odciąć dopływ dziennego światła, jest niezwykle ważny, zarówno w lecie, kiedy chronią przed palącym słońcem, jak i w ciągu całego roku podczas prezentacji lub wyświetlania materiałów szkoleniowych. Klimatyzowane pomieszczenie, w którym będzie panowała stała, optymalna temperatura, też z pewnością korzystnie wpłynie na pracę szarych komórek. Specjaliści uznali, że powinna ona wynosić 20-21C

Pożądanym akcentem w pomieszczeniu będzie świeża zieleń, ale nie należy przesadzać z jej nadmiarem. Jesteśmy w pracy, a nie w ogrodzie botanicznym.

Przy wystroju wnętrza sali konferencyjnej zdecydowanie należy unikać jaskrawych, intensywnych barw, preferując stonowane, jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń i nie zmęczą oczu. Firma RUFLEX w swej ofercie tkanin, prezentuje szeroką gamę kolorystyczną – tkaniny są dostępne w 29 odcieniach.

Niezbędne minimum, które koniecznie należy uwzględnić przy aranżacji sali konferencyjnej lub jej wynajmie, to zapewnienie wygodnych siedzisk z ergonomicznym oparciem. Uczestnicy konferencji często kilka godzin spędzają bez ruchu, w pozycji siedzącej, a bolący kręgosłup z pewnością nie sprzyja skupieniu.

Ekrany, projektory, monitory, tablice interaktywne oraz inne gadżety nowoczesnej techniki biurowej i elektroniki są oczywiście potrzebne, a czasem wręcz niezbędne, by konferencja spełniła swoje zadanie, osiągnęła cel. Jednak znacznie ważniejsi są ci, dla których ją organizujemy – uczestnicy spotkania i to im należy stworzyć możliwie jak najlepsze warunki. Pamiętajmy o tym.