• Tkaniny zaciemniające balckout grey405

Tkanina zaciemniająca Blackout – Color: Grey 405

Ta tkanina zaciemniająca Blackout jest dostępna w szerokościach: 150 cm

Cechy produktu :

  • bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
  • wyciszenie
  • bariera termiczna
  • miękkie i miłe w dotyku

Tkaniny blackout są idealne do sypialni i do stylowych wnętrz. Do niedawna tkaniny specjalistyczne Blackout były zarezerwowane tylko dla najlepszych hoteli, teraz możesz je mieć u siebie w domu.

Dodatkową zaletą tkanin BLACKOUT jest fakt, że są one miłe i miękkie w dotyku. Dzięki temu naturalnie prezentują się jako zasłony lub rolety okienne.

Tkaniny te pozwalają na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ składają się z trzech specjalnych warstw. Dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy, ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne itp.

Zobacz też inne kolory tkaniny blackout

Jaką tkaninę zaciemniającą wybrać? Blackout czy Dimout?

 Firma Ruflex oferuje Państwu oba rodzaje tkanin zaciemniających – Blackout i Dimout. Zasłony z tkanin zaciemniających mają wiele zalet ale ich podstawową funkcją jest to, że nie przepuszczają światła. Ich nazwy pochodzą z języka angielskiego. Słowo Dimout oznacza: przyćmienie, natomiast słowo Blackout oznacza całkowite zaciemnienie. Już samo tłumaczenie tych dwóch nazw mówi nam wiele o różnych właściwościach tych tkanin. Blackout prawie całkowicie zatrzymuje promienie słoneczne. Dimout oferuje podobny efekt, ale zaciemnienie jest nieco mniejsze. Każda z tych nowoczesnych tkanin zaciemniających ma swoje zastosowania w użytku codziennym i jako tkaniny do zadań specjalnych.

Zastosowania tkanin zaciemniających typu Blackout.

Sale konferencyjne

Tkaniny zaciemniające doskonale sprawdzają się w salach konferencyjnych lub miejscach, w których do prezentacji, używa się dużych ekranów lub projektorów, ponieważ aby film lub prezentacja była dobrze widoczna na ścianie lub ekranie, potrzebne jest ciemne pomieszczenie.

 Pracownie fotograficzne

Żeby stworzyć dobre, profesjonalne zdjęcie trzeba mieć pod kontrolą nie tylko parametry aparatu, ale także światło. Aby w pełni kontrolować światło dzienne w pomieszczeniu niezbędna jest możliwość zastosowania na oknach zasłon z tkanin zaciemniających.

Hotele – zasłony zaciemniające

Zasłony z tkaniny zaciemniających to wyposażenie obowiązkowe w każdym pokoju hotelowym. Tkaniny hotelowe spełniają wysokie wymagania techniczne. Hotel stosując tkaniny zaciemniające, dba o komfort i bezpieczeństwo gości. Przyciemnienie okien, szczególnie w centrum miasta, daje większą szansę na dobry sen. Warto też wspomnieć o dodatkowej zalecie tkanin Blackout. Niektóre z nich posiadają certyfikat trudnopalności. Pod wpływem ognia włókna tkaniny zamiast się palić tylko się topią zapobiegając tym samym rozprzestrzenianiu się ognia.

Sypialnia – zasłony zaciemniające

Tkaniny zaciemniające doskonale nadają się do sypialni. Ciało i umysł człowieka regeneruje się w pełni tylko w czasie snu. Aby sen był spokojny organizm potrzebuje ciemności. Tylko wtedy hormony i enzymy produkowane w naszym ciele pozwalają na pełny wypoczynek. Każdy, kto choć raz miał okazję wyspać się w dobrze zaciemnionej sypialni, już zawsze będzie wybierał tkaniny zaciemniające, jako materiał na zasłony lub rolety.

Tkaniny zaciemniające w teatrze, kinie oraz innych budynki użyteczności publicznej.

Zalety tkanin zaciemniających są tak duże, że z powodzeniem stosuje się je również w innych budynkach użyteczności publicznej. Np. jako kurtyny teatralne.

 

Zastosowania Tkanin zaciemniających Dimout

Tkaniny Dimout przydadzą się w momencie, gdy promienie słoneczne trzeba ograniczyć, ale nie całkowicie wyeliminować. Tkanina zaciemniająca doda pomieszczeniom lekkości i świeżości.

Salon

Z zasłonami Dimout, nawet upalny dzień, wypoczynek w salonie może być komfortowy. Promienie słoneczne nie będą razić w oczy, tylko lekko wpadną do pokoju. Ciepło zostanie na zewnątrz. Tkaniny zaciemniające wprowadzają pozytywną i ciepłą atmosferę. Taki klimat sprawdzi się także biurach i innych pomieszczeniach dziennych. Zasłony z tkaniny zaciemniającej pozwolą cieszyć się w pełni z oglądanych filmów. Dostępne w wielu kolorach stanowią ciekawy element dekoracyjny.

 Biuro

Tkaniny zaciemniające Dimout w biurach to wysoki komfort pracy. Aby niepotrzebnie nie nadwyrężać wzroku, warto przyciemnić pokój. Zawartość monitora staje się lepiej widoczna. Nie bez znaczenia są też funkcje wyciszające i bezpieczeństwo.

Cechy wspólne tkanin zaciemniających.

Tkaniny zaciemniające Blackout i Dimout mają kilka wspólnych cech, o których warto wiedzieć. Oba materiały składają się z solidnych włókien odpornych na wpływ czasu. Jednocześnie są miłe w dotyku i łatwo dbać o ich czystość. Można je prać w niskich temperaturach (max. 30 stopni) lub na sucho w pralni chemicznej. Te tkaniny specjalistyczne stanowią też doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną.

Tkaninę Blackout oferujemy Państwu w dużej gamie kolorystycznej. Można wybierać spośród 29 odcieni od białego, piaskowego, po szary, zielony, czerwony aż do śliwkowego i czarnego. Tkanina Dimout występuje w 7 wariantach. Są to brązy oraz beże. Tkanina blackout jest cieńsza (260g/m2) niż Dimout (315g/m2).

Dopasowując się do Państwa potrzeb oferujemy również inne tkaniny specjalistyczne takie jak tkaniny do podświetleń. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego i zamawiania bezpłatnych próbek.