• Tkaniny zaciemniające sand379

Tkaniny zaciemniające Blackout – Kolor: Sand 379

Tkanina zaciemniająca Blackout Sand 379 jest dostępna w szerokościach: 150 cm, 300 cm

Atesty : Tkaniny Blackout występują w dwóch wariantach: standardowa i z atestem gwarantującym jej trudno-palność.

Cechy materiału:

  • nie przepuszcza światła – doskonały do zaciemniania pomieszczeń;
  • tworzy barierę dźwiękową – wyciszenie pomieszczeń;
  • tworzy barierę termiczną – izoluje chłód od np. okien i wyrównuje temperaturę w pomieszczeniu;
  • Jest przyjemny w dotyku;
  • Dobrze się układa.

Tkanina zaciemniająca – Zastosowania

Tkaniny blackout są idealne do sypialni i stylowych wnętrz wymagających zaciemnienia. Do niedawna tkaniny specjalistyczne Blackout były zarezerwowane tylko dla najlepszych hoteli, teraz możesz je mieć u siebie w domu. Właściwości tkanin blackout są nieocenione, ponieważ pozwalają one na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia. Oryginalna tkanina Blackout składa się z trzech specjalnych warstw. Wewnętrzna warstwa jest czarna i zatrzymuje promienie światła. Dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy, ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Dodatkową zaletą tkanin BLACKOUT jest fakt, że są one miłe i miękkie w dotyku. Dzięki temu naturalnie prezentują się jako zasłony lub rolety okienne. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne, wykładowe, konferencyjne. Używa się ich również do wyciszania i tworzenia barier termicznych.

Zobacz też inne kolory tkaniny zaciemniające blackout

Tkaniny Blackout – Co zrobić, aby porządnie się wyspać?

Tkaniny Blackout mogą okazać się jednym z najlepszych prezentów jakie możemy sobie sprawić. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego rano wstajemy niewyspani. W nocy jesteśmy niespokojni, nie możemy zasnąć, ciągle budzimy się i miewamy koszmarne sny. Tymczasem w prosty sposób można zadbać o to, aby sen był spokojny i regenerował organizm.

Najczęściej wszyscy łączymy niewyspanie z brakiem czasu. To nie do końca prawda. Oczywiście ilość przespanych godzin ma znaczenie, jednak ważniejsze jest, aby czas, który możemy poświęcić na sen wykorzystać jak najlepiej. Najprostszym sposobem jest zadbać o komfort i jakość snu.

Sen to bardzo indywidualna sprawa, ale są sposoby, które działają na nas wszystkich. Najciekawsze jest to, że są to sposoby dość oczywiste, ale większość z nas nie stosuje ich w praktyce. Aby dobrze się wyspać z całą pewnością trzeba:

Zaciemnić pomieszczenie – tkaniny Blackout.

Jasna sypialnia to wróg dobrego snu. Zwykłe zasłonki lub roletki najczęściej nie spełniają swoich funkcji. Światło i tak dostaje się do środka. Znacznie lepiej sprawdzają się tkaniny specjalistyczne takie jak Blackout. Powodują one zaciemnienie pomieszczenia, a dodatkowo wyciszają i regulują temperaturę sypialni. Sprzedawcy mocno naciągają nazwę Blackout i stosują ją do każdej grubszej tkaniny. Dlatego warto zwrócić uwagę, że prawdziwa tkanina Blackout ma trzy warstwy, dwie kolorowe i czarną zaciemniającą. Dzięki ukrytej w środku czarnej warstwie tkanina Blackout, może pozostać w miarę cienka i lekka a jednocześnie zachować swoje własności. Koniec z siłowaniem się z grubymi, ciężkimi zasłonami. Lekka i niezbyt gruba tkanina zaciemniająca jest niezwykle wygodna, i dodatkowo ładnie się układa. Badania potwierdzają, że spanie przy świetle daje taki sam efekt jak niedosypianie. Nie ważne czy przez okno wpada światło księżyca czy światła miejskie. Jeśli zaciemnimy sypialnię to efekt lepszego snu będzie natychmiastowy, lepiej nastawmy budzik J

Wyciszyć Sypialnię – tkaniny Blackout.

Dźwięki dobiegające do nas w trakcie snu to prawdziwy problem. Tylko sen w ciszy daje gwarancję dobrego wypoczynku. Hałas w sypialni powoduje, że nasz mózg cały czas pozostaje aktywny i analizuje dźwięki. Ból głowy i niewyspanie to tylko początek problemów. Długotrwałe spanie w hałaśliwym otoczeniu może powodować znacznie poważniejsze dolegliwości. Zasłony z tkaniny Blackout poza zaciemnieniem pomieszczenia, pełnią również funkcję wyciszającą. Odizolowanie się od dźwięków dobiegających zza okien to podstawa dobrego snu. Dzięki specjalnej strukturze tkaniny Blackout są stosowane również w studiach nagrań.

Zapewnić stałą i równomierną temperaturę w sypialni – tkaniny Blackout.

Temperatura w różnych miejscach przeciętnej sypialni może różnić się nawet o kilka stopni. Jeśli dodatkowo łóżko mamy w pobliżu okna i źródła ogrzewania to o dobrym wypoczynku w nocy nie może być mowy. Powinniśmy zadbać, aby temperatura w sypialni była zrównoważona. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zasłon z tkaniny Blackout, które spowodują, że w całej sypialni temperatura będzie taka sama. Tkaniny specjalistyczne takie jak Blackout tworzą barierę termiczną. Dzięki temu zimne powietrze od okna i ciepłe powietrze z systemu ogrzewania mieszają się jeszcze zanim dostaną się do pomieszczenia. Stała temperatura zapewni nam nie tylko spokojny sen, ale uchroni też bólami kostnymi i mięśniowymi.

Tkaniny Blackout, jako zasłony w sypialni eliminują aż trzy częste przyczyny niewyspania, zaciemniają, wyciszają i regulują temperaturę.

Serdecznie polecamy.