Tkanina zaciemniająca w sypialni

Tkaniny zaciemniające w teatrze.

Tkaniny Zaciemniające stosowane w teatrze muszą być bezpieczne i łatwe w czyszczeniu. Musza posiadać wiele cech wpływających na oświetlenie, akustykę oraz bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjny wygląd i kolorystyka. Tkaniny zaciemniające blackout oferowane przez firmę Ruflex spełniają wszystkie te wymagania i idealnie nadają się do zastosowania w teatrze.

 Tkaniny zaciemniające jako kurtyny teatralne.

Tkaniny zaciemniające Blackout mogą być stosowane nie tylko w domach, hotelach i na salach konferencyjnych. Ze względu na swoje cechy nadają się także do tego, aby stosować je w roli kurtyn teatralnych.  Tkaniny Blackout to tkaniny specjalistyczne, które są trudnopalne. Nie przepuszczają światła, dźwięku ani zapachu. Charakteryzują się dużą gramaturą. Składają się z trzech warstw gwarantujących izolację od czynników zewnętrznych.

Tkaniny zaciemniające to nowość w teatrze. Zasłona zaciemniająca oddziela scenografię i aktorów od widowni. Stanowi tak zwaną „czwartą ścianę”. Ma na celu odseparowanie występujących osób od reszty otoczenia po to, by mogli skupić się na swoich zadaniach. Kurtyna, a inaczej zasłona zaciemniająca zazwyczaj jest podnoszona lub rozsuwana na początku spektaklu, a opuszczana bądź zasuwana na jego końcu. W niektórych miejscach porusza się tkaniną zaciemniającą także między aktami. Dlatego ważne jest, aby kurtyna była zrobiona ze specjalistycznej tkaniny zaciemniającej. Żaden szczegół nie może być widoczny przed początkiem występu lub nowego aktu. To, co znajduje się za tkaniną zaciemniającą, ma stanowić dla widzów pewną niespodziankę.

Tkanina zaciemniająca typu Blackout, użyta jako kurtyna, wyznacza również perspektywę sceny oraz jej boczne granice. Ogradzając tkaniną techniczną miejsce, w którym odgrywany jest spektakl, można znacznie wpłynąć na poprawienie akustyki sali. Zasłony zaciemniające, dzięki dużej gramaturze, pochłaniają niepożądane odbicia dźwięku. Tkanina Blackout pomoże zredukować występujący wcześniej pogłos oraz echo.

Tkaniny zaciemniające oprócz tego, że są funkcjonalne, bardzo dobrze się prezentują. Oprócz scenografii w teatrze, warto zwrócić uwagę na wygląd kurtyny. Tkaniny zaciemniające oprócz doskonałych właściwości mają również atrakcyjny wygląd. Kiedyś zasłona musiała być bogato zdobiona. W dzisiejszych trendach jej formy są bardziej minimalistyczne. Nasze zasłony z tkaniny technicznej występują w różnych długościach i ponad 30 odcieniach. W teatrze dobrze sprawdzą się ciemne kolory tkanin zaciemniających takie jak szary, czerwony, burgund lub brązowy. Cały wykaz barw znajdą Państwo tutaj Tkaniny zaciemniające Blackout oraz Tkaniny zaciemniające Dimout

Tkaniny zaciemniające za kulisami teatru.

Tkaniny zaciemniające Blackout lub Dimout mogą przydać się nie tylko na sali teatralnej, w formie kurtyny lub scenografii. Doskonale sprawdzą się także za kulisami, w miejscach przeznaczonym dla aktorów takich jak garderoby. Dodatkowym atutem tkanin zaciemniających jest ich trudnopalność potwierdzona certyfikatem. Zapewnia to bezpieczeństwo zarówno aktorów jak i widzów.

Jak dbać o tkaniny zaciemniające?

Zasłony zaciemniające, z oryginalnych tkanin Blackout lub Dimout, są bardzo miękkie i miłe w dotyku. Jak je pielęgnować? Oprócz wymienionych już wcześniej zalet, posiadają jeszcze jedną ważną cechę. Są bardzo łatwe w pielęgnacji. Tkaninę zaciemniającą można prać w niskiej temperaturze albo na sucho w pralni chemicznej. Warto też zapamiętać, że tkaniny Blackout i Dimout, mimo swej gramatury, mało się gniotą. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy wyborze tkaniny zaciemniającej sprawdzić jej oryginalność. Firma Ruflex jako bezpośredni importer tkanin zaciemniających oferuje zasłony Blackout i Dimout w najwyższej jakości.